Rejestracja
dwupoziomowe
ogródek
balkon
taras
kuchnia osobno
klimatyzacja
piwnica
garaż
miejsce parkingowe
1 pokój
2 pokoje
3 pokoje
5 i więcej

Nowi Deweloperzy
Płatne polecane

Albatross Towers
ROBYG S.A.
Gdańsk, centrum
od 5100 PLN

Hill Park Apartments
Marvipol Development
Warszawa, centrum
od 6000 PLN

Willa na Grabiszynku
Arkop Krzysztof Pianowski
Wrocław, centrum
od 5400 PLN

Reklama

Wyszukaj lokalizacje

Pierwszym krokiem jest znalezienie najlepszej lokalizacji swojego nowego mieszkania lub domu. Wolisz mieszkać w spokojnej okolicy, a może cenisz sobie nocne życia miasta?

Od dawna mówi się, że o atrakcyjności wybranej nierucho- mości decydują przede wszystkim trzy czynniki: pierwszy - lokalizacja, drugi - lokalizacja i trzeci… lokalizacja. Normalnym zjawiskiem jest to, że im im lepsza lokalizacja, tym wyższa jest cena nieruchomości.

Jak zatem wybrać najlepszą lokalizację?

Otóż dla każdego z nas będzie to inny adres. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie co jest dla nas najważ- niejsze: odległość od centrum, cisza, dostępność terenów zielonych, komunikacja.

Pamiętajmy, że planując zakup nieruchomości należy zastanowić się czy wybrana lokalizacja będzie równie atrakcyjna w przyszłości. Istotne są plany zagospoda- rowania przestrzennego. Każda bowiem zapowiedź czy plan budowy nowej drogi, linii tramwajowej, centrum handlowego wpłynie na wartość naszej nieruchomości.

Możemy wybrać centrum, które zapewne jest dobrze skomunikowane i zapewnia nam łatwy i szybki dostęp do urzędów, uczelni, galerii handlowych i licznych miejsc związanych z życiem nocnym. Minusem są oczywiście korki, liczne remonty dróg, hałas i znaczna odległość od parków i innych miejsc, w których możemy odpocząć.

Warto zaznaczyć, że oferta nieruchomości z rynku pierwotnego w centrum nie będzie zbyt bogata. Nowe inwestycje ze względu na brak wolnego terenu pojawiają się tam rzadko i nie są dużych rozmiarów. Oczywiście ograniczona ilość mieszkań w centrum ma swoje przełożenie na cenę. Musimy mieć świadomość, że w ramach tej samej kwoty kupimy większe mieszkanie na obrzeżach.

Wybierz nieruchomość

Po wybraniu odpowiedniej lokalizacji możesz wybrać wiele parametrów swojej nieruchomości. Zapoznasz się z lokalnym rynkiem, oferowanymi cenami i deweloperze realizującym inwestycję.

Zakup nieruchomości to poważna decyzja. Z założenia jest to wybór na lata i wiąże się z dużym wydatkiem. Warto dokładnie przeanalizować swoje wymagania i wszelkie inne aspekty związane z zakupem mieszkania czy domu.

Wielu z nas, zakup pierwszej nieruchomości, traktuje jako „mieszkanie na początek”. Zdarza się, że takie mieszkanie już na starcie nie spełnia naszych wymagań. Jest zbyt małe lub położone jest w nieciekawej okolicy. Zakładamy wówczas, że za kilka lat zmienimy mieszkanie na inne - lepsze. Może jednak okazać się, że utkniemy w naszym mieszkaniu na dłużej.

Najniższa cena zakupowanie nieruchomości nie zawsze będzie szła w parze z naszą satysfakcją. Bardzo niska cena może być rekompensatą za nieciekawą okolicę lub kiepską ustawność mieszkania.

Jeżeli poszukujemy mieszkania pod inwestycję (przeznaczenie pod wynajem) warto zwrócić uwagę na to co faktycznie jest konieczne i potrzebne, a nie to chcemy mieć. Niedopasowanie mieszkania do potrzeb czy przeznaczenia może mieć wpływ na obniżenie komfortu w dalszym terminie.

Często kupujący zbyt wcześnie podejmują decyzję zakupową, kierując się emocjami. Często niewiele wiemy o lokalnym rynku, oferowanych cenach, standardzie oferowanych lokali czy deweloperze realizującym inwestycję. Efektem niepotrzebnego pośpiechu może być przegapienie najciekawszej oferty.

Wprowadź się

W serwisie uzyskasz wszelką niezbędną pomoc w finansowaniu zakupu nieruchomości. Dzięki naszej współpracy z doradcami z OpenFinance otrzymasz atrakcyjne warunki kredytów, a także skorzystasz z dodatkowych benefitów.

Usługa doradztwa finansowego od kilku lat rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Obecnie zauważyć można coraz większą liczbę oddziałów pod szyldem „Niezależny doradca finansowy” lub „Biuro doradztwa finansowego”. Zaczynamy się więc zastanawiać, jak i w którym momencie możemy skorzystać z pomocy doradcy finansowego.

Doradztwo finansowe koncentruje się zarówno na produktach kredytowych, jak i inwestycyjnych, czyli metodach inwestowania naszych oszczędności oraz budowania kapitału. Jest bezpłatne, bo finansowane przez banki, zatem klienci mający swojego doradcę nie ponoszą żadnych kosztów.

Wielu klientów, przychodząc na pierwsze spotkanie, zadaje pytanie: „Ile wyniesie rata mojego kredytu?” lub „Ile ja na tym zarobię?”. Należy jednak podkreślić, że praca doradcy finansowego to nie tylko wskazanie jednego konkretnego banku i wysokości raty wraz z odsetkami, ale również obecność specjalisty przy podjęciu decyzji często na całe życie.

Jakie zatem osiągniemy korzyści, korzystając z usługi doradcy finansowego?

1. Pomoc w zaplanowaniu i uporządkowaniu finansów osobistych oraz tych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

2. Nasza sytuacja zostanie dobrze przeanalizowana pod kątem zdolności kredytowej oraz możliwości kredytowania przy ubieganiu się o zakup własnego mieszkania w kredycie hipotecznym, przy przeniesieniu naszego obecnego kredytu do innego banku na nowych warunkach, zabezpieczenia na wypadek nieszczęśliwych wypadków oraz nieprzewidzianych sytuacji życiowych, przy poszukiwaniu finansowania na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, a także wielu innych spraw, dla których niezbędne jest uzyskanie kredytu bankowego.

Natalia Bihun - Doradca Finansowy

3. W jednym miejscu doradca przedstawi nam oferty wielu banków, porówna je pod względem wysokości raty kredytu, kosztów okołokredytowych, a przede wszystkim pod kątem atrakcyjności aktualnej oferty bankowej, np. tej promocyjnej oraz – zestawiając z innymi bankami – wskaże, w którym banku nasz kredyt będzie najtańszy (pod względem kosztowo-cenowym) i co za tym idzie – najkorzystniejszy. Pomoże także ustalić, jak zaplanować wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego, aby zmniejszyć jego koszt odsetkowy.

4. Doradca przeprowadzi nas przez cały proces kredytowy. Na pierwszym spotkaniu wyjaśni, co to jest kredyt hipoteczny, co trzeba wiedzieć, biorąc go, z jakimi kosztami się liczyć, przedstawi sytuację na rynku polskim, walut obcych i wyjaśni kluczowe pojęcia związane z ryzykiem kredytowym.

Wybierze także kilka banków, do których składany będzie komplet dokumentów, pomoże przy wypełnianiu wniosków o kredyt oraz skompletuje niezbędne zaświadczenia. Będzie obecny przy całym procesie, włącznie z negocjacją warunków cenowych dla klienta, a także w niektórych przypadkach będzie towarzyszył klientowi przy podpisaniu umowy z wybranym wcześniej bankiem.

5. Klienci, którzy mieli już okazję poszukiwać idealnego dla siebie banku w celu sfinansowania zakupu nieruchomości, dobrze wiedzą, jak ważny jest sprawny i szybki proces uzyskania kredytu. Ogromnym atutem doradców finansowych jest przeprowadzenie go w jak najkrótszym terminie.

Możliwość złożenia u jednego doradcy kompletu dokumentów do kilku banków równocześnie, a następnie czuwanie tego doradcy nad procesem znacząco skraca czas potrzebny na uzyskanie kredytu w wybranym banku.

6. Wielu doradców finansowych, aby uatrakcyjnić swoje usługi, pomaga klientom przy wyborze własnego i wymarzonego mieszkania, analizując z nim sytuację dewelopera, lokalizację, ceny mieszkań, podpowiada, na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z deweloperem. Poleca też specjalistów, którzy obejrzą z klientem mieszkanie pod kątem bezpieczeństwa i solidności dewelopera oraz skonsultuje umowę o kredyt bankowy z radcą prawnym. Jeśli klient znajdzie mieszkanie z naszym specjalistą często może liczyć na duży upust cenowy na znalezionej nieruchomości.

7. Mocnym argumentem jest także ścisła współpraca pośredników finansowych skupiających doradców z bankami udzielającymi kredytów. W wielu sytuacjach pośrednik finansowy jest w stanie zaproponować atrakcyjniejszą marżę czy brak prowizji za udzielenie kredytu tylko dlatego, że skorzystał w danym momencie z usługi doradcy pracującego u pośrednika finansowego związanego z danym bankiem.

W ramach współpracy z klientem doradca negocjuje dla niego stawki u rzeczoznawców majątkowych, notariuszy, opłaty w biurach obrotu nieruchomościami współpracujących z nim od dłuższego czasu, co powoduje obniżenie kosztów dodatkowych dla klienta.

Można zatem powiedzieć, że w dzisiejszych czasach doradca finansowy jest swego rodzaju opiekunem rodziny, która wymaga od niego usług na wysokim poziomie oraz profesjonalizmu i wiedzy na temat sytuacji, jaka w danym momencie panuje na rynku. Jeśli uznamy, że wybrany doradca nie spełnia naszych oczekiwań, w każdym momencie możemy zrezygnować z jego usług i poszukać innego – takiego, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Podsumowując, doradca finansowy:

  • przeanalizuje potrzeby,
  • wybierze najlepszą metodę finansowania zakupu nieruchomości,
  • wyjaśni pojęcia związane z procesem uzyskania kredytu hipotecznego,
  • pomoże przy kompletowaniu niezbędnych dokumentów,
  • wynegocjuje atrakcyjne warunki cenowe w bankach oraz innych usług niezbędnych przy uzyskiwaniu kredytu,
  • porówna oferty banków i wybierze jeden, najlepiej dopasowany do potrzeb,
  • podpowie, jak szybciej spłacić kredyt oraz jak zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami życiowymi.
;